Cięcie laserowe Bydgoszcz

Laser to narzędzie, które znajduje coraz więcej zastosowań w przemyśle. Używany jest m.in. do spawania, drążenia otworów, znakowania oraz cięcia. Cięcie laserowe Bydgoszcz to procedura, która coraz częściej zastępuje tradycyjne cięcie mechaniczne. Precyzja, prędkość i wielość zastosowań sprawiają, że w większości zakładów przemysłowych lasery stanowią nieomal podstawowe wyposażenie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania procesu produkcji.

Jak działa cięcie laserowe?

Cięcie laserowe Bydgoszcz zalicza się do procesów oddzielania termicznego. Podstawą jest tu promień lasera, który styka się z powierzchnią materiału i silnie ją nagrzewa, aż do stopienia lub odparowania. Sam proces cięcia rozpoczyna się, gdy wiązka laserowa skupi się w jednym punkcie, traktując go większą ilością ciepła, niż dany materiał jest w stanie przewodzić. Promień lasera całkowicie przenika wówczas materiał, rozdzielając go.

cięcia laserowe Bydgoszcz

Cięcie laserowe — zalety

W porównaniu do innych procedur cięcia, gdzie ciężkie narzędzie oddziałują na blachę swoimi siłami, cięcie laserowe Bydgoszcz odbywa się bezdotykowo. Metoda ta jest zatem korzystna zarówno dla samego narzędzia, które nie ulega zużyciu, jak i obrabianego przedmiotu, na którym nie powstają uszkodzenia. Niewątpliwą zaletą cięcia laserowego jest również możliwość cięcia różnego rodzaju materiałów — od stali przez aluminium aż do tworzyw sztucznych, szkła, drewna czy ceramiki. We wszystkich tych przypadkach lasery pozwalają na niezwykle precyzyjne wykonanie nacięcia, co więcej, proces ten rzadko wymaga obróbki końcowej.

Dowiedz się więcej na stronie internetowej: https://zetmark.pl/ciecie-laserem/