Czy powinno się montować czytniki tuż przy wejściu do biura?

ewidencja czasu pracy

Ewidencja czasu pracy jest kwestią kluczową, zwłaszcza dla chlebodawcy. Wykonać tego da się na parę sposobów (karty zbliżeniowe, bramki obrotowe, szlabany parkingowe, rozwiązania biometryczne itd.) Najprostszy sposób rejestracji okresu pracy wiąże się z korzystaniem kart zbliżeniowych. Z wykorzystaniem nim można prowadzić ewidencję wejść oraz wyjść na wyjątkowym urządzeniu. Z większym natężeniem poszerzona wersja potrzebuje zastosowania pobocznego czytnika. Jest on instalowany przed wejściem a także niegroźne mu różnorakie czynniki atmosferyczne. W niektórych modelach obszar jego funkcjonowania może równać się nawet 50m. Fotorejestracja używa z kolei zdjęcia pracowników. Dzięki temu sposobowi można uniknąć sytuacji odbijania kart kolegów.

ewidencja czasu pracy

Bramki obrotowe (tripody) wypróbują się w spółkach o większej ilości pracowników. W ten sposób regulacji podlega ruch personalny, a chlebodawca ogranicza dostęp do obiektu osobom, które nie posiadają prawidłowiej karty. Bramki stosowane bywają również wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Są w wersji jedno a także dwustronnej. Coraz to popularniejszym rozwiązaniem w prowadzeniu ewidencji okresu roboty bywają urządzenia biometryczne. Umożliwiają one identyfikację za pomocą np. linii papilarnych i/bądź karty zbliżeniowej. Wykluczają one dylemat odbijania karty drugiej osoby a także bywają ogromnie wydajne.

Do systemów tego rodzaju zastosowanie znajduje specjalne oprogramowanie. Poza fundamentalnymi funkcjami dopuszczalne przy użyciu niemu jest dodatkowo np. obliczanie nadgodzin na podstawie specjalnego zezwolenia, wpis wejść a także wyjść osobistych, tworzenie grup pracowników, szacowanie i planowanie okresu pracy przez Sieć itd. Elektroniczna ewidencja czasu pracy staje się rozwiązaniem coraz nagminniej używanym przez chlebodawców, wyjątkowo w firmach i przedsiębiorstwach zatrudniających większą ilość robotników. Zezwalają one bowiem na podwyższenie dyscypliny wśród robotników, automatyzację pracy działu kadrowego, zmniejszenie ilości wyczerpywanego papieru (listy papierowe bywają obecnie niepotrzebne) itd. Najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku są w tym czasie rozmaitego wariantu karty zbliżeniowe.