Czy warto zainwestować w ekologiczny proszek do pralni?

Podczas wyboru środków czystości do domowego arsenału, warto zwrócić szczególną uwagę na proszki do pralni. Stosuje się je do ubrań, a z nimi mamy kontakt przez cały dzień, dlatego ważne, aby nie zawierały szkodliwych substancji. Powinny być bezpieczne zarówno dla naszego organizmu, jak i dla środowiska naturalnego.

proszki do pralni

Zapach natury

Skład, jaki posiadają proszki do pralni, nie zawsze jest ekologiczny. Często zdarza się, że stwarza złudne wrażenie naturalności, ale to zasługa sztucznych tworzyw. Warto wybierać produkty, które zawierają naturalne olejki eteryczne. Wysokiej klasy proszki do pralni są wyposażone w olejek lawendowy, który jest w stu procentach ekologiczny, oraz olejek pochodzący z drzewa herbacianego. Olejek eukaliptusowy oprócz fantastycznego, naturalnego zapachu, posiadają one także działanie odkażające, które skutecznie niszczy wirusy, roztocza i inne roztocza, zagrażające zdrowiu człowieka. Są to środki o działaniu balsamicznym i oczyszczającym.

Skuteczność i ekologia

Proszki do pralni muszą być też skuteczny i łagodne dla tkanin, dlatego w składzie nie może zabraknąć węglanu sodu. Jest to sól kwasu węglowego i sodu, który występuje w postaci białego proszku. Co ważne, występuje on w przyrodzie w stanie naturalnym i nie ma toksycznego wpływu na środowisko. Kolejnym ważnym składnikiem jest metakrzemian sodu, który zapobiega łączeniu się cząsteczek zabrudzeń w nierozpuszczalne agregaty. Z kolei trójpolifosforan sodu to bardziej bezpieczny dla środowiska zamiennik fosforanów, pełniący funkcję zmiękczania wody.

Dowiedz się więcej: https://crmc.pl/produkty/category/pozarnictwo/