Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne, mają czasem problemy ze znalezieniem pracy. Jest to najczęściej spowodowane przez różne ograniczenie spowodowane chorobą lub przez obawy pracodawców. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne pomagają takim osobom w znalezieniu pracy. Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej bywa korzystne dla pracodawcy.  Najczęściej niektóre firmy nie wiedzą jakie korzyści mogą z tego czerpać. 

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Korzyści wynikające z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej. 

Niepełnosprawny pracownik to nie znaczy gorszy. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne dostają dodatkowe profity finansowe. Takie miesięczne dofinansowanie zależy od stopnia zaawansowania niepełnosprawności pracownika. Ponadto, taki pracownik jest zazwyczaj bardziej zmotywowany do pracy i solidnie wykonuje swoje obowiązki. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne mogą również szczycić się lepszą reputacją i wartościami, które mogą przypaść do gustu potencjalnym Konsumentom firmy.

Jak wygląda proces szukania pracy?

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne na samym początku przeprowadzają rozmowę z osobą niepełnosprawną. Dowiadują się o jej kwalifikacjach i wykształceniu. Następnie decydują czy przyjąć daną osobę na stanowisko. Należy wspomnieć, że osoba niepełnosprawna musi posiadać zgodę lekarza na wykonywanie danego zawodu. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne muszą także spełniać określone warunki. Taka osoba nie może pracować zbyt długo i w porach nocnych. Musi mieć także możliwość na większą ilość przerw w trakcie pracy oraz na dodatkowy urlop.

Więcej na -> https://poltalento.pl/pracodawca