Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne, tak samo jak ludzie w pełni sprawni mogą i powinni podejmować pracę. Niestety społeczeństwo przywykło do pomijania osób dotkniętych kalectwem w różnych aspektach, również w przypadku pracy. Na szczęście firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne wiedzą, że niepełnosprawność fizyczna, czy intelektualna niekoniecznie musi być przeszkodą w pracy.

 

Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku

 

Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne powinny skupić się na odpowiedniej rekrutacji. Niepełnosprawność niekoniecznie musi być problemem. Odpowiednie dopasowanie stanowiska do osoby oraz jej możliwości i na odwrót jest kluczem do sukcesu. Wózek inwalidzki nie jest przeszkodą na stanowiskach, które nie wymagają sprawności fizycznych. Zatem wszelkie prace biurowe mogą być wykonywane przez osoby poruszające się na wózku. Upośledzenia intelektualne nie muszą mieć wpływu na pracę wymagającą zdolności manualnych, a z kolei osoby niewidome mogą doskonale wykorzystać swoje inne, wyostrzone zmysły w pracy. 

firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne

Solidny i skrupulatny pracownik 

 

Według badań osoby niepełnosprawne są bardziej sumiennymi i oddanymi pracownikami. Firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne same przyznają, że często są dużo lepszymi pracownikami niż osoby w pełni sprawne. Dzieje się tak z pewnością z powodu sytuacji na rynku pracy. Osoby niepełnosprawne nie mają tylu możliwości i ofert, dużo trudniej jest im znaleźć zatrudnienie, a co za tym idzie, jeśli je mają, bardziej sobie je cenią.

Dowiedz się więcej na https://poltalento.pl/pracodawca