Kupno lajków – jak zwiększyć liczbę fanów

Zakładanie fanpage’u swojego lub swojej firmy, ma na celu poszukiwanie dużej liczby fanów. Strona polega na dodawaniu ofert, które będą docierały do jak największego grona potencjalnych klientów. Istnieją różne sposoby na zdobycie fanów: można regularnie umieszczać posty, i wykupić reklamę na Facebooku, czy zorganizować konkurs. Innym pomysłem, który przychodzi do głowy początkującym adminom fanpage’y jest kupowanie followersów i lajków na różnych stronach internetowych. Często dostrzec można posty z tytułami kupie lajki, czy lajki kupno. Obecnie 1000 followersów na Twitterze lub Facebooku można kupić już od ok. 20 zł.
	kupie lajki
Strona poprzez lajki zyskuje na renomie. Wbrew pozorom kupieni lajkersi to komputery, które tworzą profile służące tylko i wyłącznie do lajkowania różnych stron. W ten sposób posty odbijają się od ściany, trafią w próżnię. Reklama, którą się wykupuje skierowana będzie głównie do osób, które polubiły fanpage. Administrator tworzy coraz wymyślniejsze, bardziej angażujące posty, aby zdobyć dziś popularność. Trzeba zainwestować więcej środków, aby zacząć zdobywać prawdziwe lajki. Argumentów na rzecz niekupowania lajków jest bardzo dużo. Prędzej czy później trzeba będzie wyczyścić profil. Należy umieszczać często wpisy. Muszą być ciekawe, dobrej jakości i wnosić coś nowego. Wtedy ludzie starają się czytać to, co będzie ich interesować.

Warto angażować fanów, w tym można pytać o opinię, zadawać pytania, organizować konkursy. Często wchodząc w interakcję, zmuszamy ludzi do aktywności. Wszystko jest skierowane na ludzką ciekawość. Warto być aktywnym. Jako strona można wchodzić na inne profile i tam komentować, pisać posty, lajkować. Natomiast nie można spamować. To działanie odebrane będzie przez innych fatalnie. Zwyczajnie możemy uczestniczyć w życiu serwisu społecznościowego, tylko że jako profil firmy, a nie my. Nie można zapomnieć poprawności językowej i dobrym przekazie marketingowym. Ludzie poznają przede wszystkim nie tylko osobę, ale stronę, która jest dla interesująca.