Malowanie proszkowe toruń

Na czym polega malowanie proszkowe? 

Malowanie proszkowe toruń to nakładanie naelektryzowanych cząstek farby proszkowej o ilości dwudziestu do stu mikrometrów na powierzchnie, które przewodzą prąd. Może to być na przykład metal. Gdy osadzimy taką warstwę proszku, dzięki siłom elektrostatycznym, utrzymuje się ona na powierzchni malowanego elementu. 

Malowanie proszkowe toruń

Jakie są podstawowe techniki malowania proszkowego?

Wyróżniamy dwie techniki malowania, do których zalicza się także malowanie proszkowe toruń, a są nimi: natrysk elektrokinetyczny oraz natrysk elektrostatyczny. Ten pierwszy nosi także nazwę “tribo” od “triboelektryzacji”, natomiast ten drugi to inaczej metoda wysokonapięciowa, inaczej nazywana “koroną”. 

Jakie są zalety malowania proszkowego? 

Głównymi zaletami, jakie oferuje malowanie proszkowe toruń jest to, że pokryte metale są zabezpieczone antykorozyjnie, wykorzystując niemalże w całości materiał malarski (dzięki czemu nic się nie marnuje). Dodatkowym atutem jest fakt, że jest  to dobre dla środowiska, ponieważ  nie używamy do tego rozcieńczaczy i rozpuszczalników. Malowanie proszkowe toruń to doskonałe rozwiązanie dla tych, którym przed chwilą wymienione czynniki, nie są obojętne i które stawiają na maksymalne i ekologiczne wykorzystanie materiału.

Więcej o malowaniu proszkowym dowiesz się na: https://mk-king.pl/index.php/lakiernia-malowanie-proszkowe-ksiazki-brodnica-rypin