Spopularyzowany w ostatnich latach, home office, pozwolił spojrzeć na pracę w inny sposób zarówno pracodawcom jak i pracownikom. Wykonywanie pracy w domu, zamiast w siedzibie firmy otworzyło też wiele możliwości rozwoju dla osób, którym dotarcie do biura sprawiłoby wiele niepotrzebnych trudności.
Aktywizacja zawodowa
Praca zdalna dla niepełnosprawnych ma wiele zalet, a jedną z nich jest zdecydowanie sama możliwość pracy. Bariery architektoniczne w biurach i na drogach znacząco utrudniają przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową. Jeszcze do niedawna oznaczało to brak możliwości podjęcia pracy, którą dzisiaj daje home office.
Opieka na miejscu
Przy niektórych niepełnosprawnościach wymagana jest pomoc i/lub opieka osób trzecich, które nie mogłyby towarzyszyć podopiecznemu w siedzibie firmy. Dzięki praca dla niepełnosprawnych z domu, osoby te mogą przebywać pod specjalistyczną opieką i jednocześnie wykonywać swoje obowiązki.
Bezpieczne środowisko
Dla osób z niepełnosprawnością psychiczną duże znaczenie ma miejsce, gdzie przebywają. W znajomym otoczeniu czują się bezpieczniej, niż w obcej siedzibie firmy. Oswojenie się z nowym miejscem może być trudne, czasochłonne i pomimo wysiłków — nie powieść się. Praca dla niepełnosprawnych w domu wyklucza ten problem.
Niezaburzony harmonogram
Osoby z niepełnosprawnościami często mają swój rytm dnia, który pozwala im poczuć się bezpiecznie i stwarza warunki do rozwoju. Dojeżdżanie do biura na konkretną godzinę czy wspólna (z góry zaplanowana) przerwa na obiad mogą stanowić poważną przeszkodę, którą praca zdalna dla niepełnosprawnych pozwala ominąć.
Sprawdź https://poltalento.pl/blog/praca-zdalna-z-domu-dla-osob-niepelnosprawnych!