Problem ze znalezieniem pracy

Problem ze znalezieniem pracy
Obecna sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja poszukiwaniu pracy. Wiele osób pożegnało się ze stanowiskami, które zajmowali od wielu lat. Problem pojawił się, kiedy przyszło szukać nowego stanowiska. Jak znaleźć pracę, kiedy wszystko jest zamknięte? To choć mogłoby się wydawać trudne, jest jeszcze trudniejsze dla osób z jakimiś niepełnosprawnościami. Mimo, że wcześniej ogłoszenia o pracę dla ludzi z niepełnosprawnością nie były trudne do znalezienia, tak obecnie graniczy to z cudem. Przecież takie osoby też muszą mieć za co żyć. Jak w tak trudnej sytuacji dać sobie radę psychicznie?
Problem ze znalezieniem pracy

Grupa wsparcia

Świetnym pomysłem jest platforma integracyjna osób niepełnosprawnych, na której poza wspieraniem się, wszystkie osoby będą mogły dzielić się swoimi pasjami, problemami, ale też przemyśleniami branżowymi. Takie rozwiązanie pozwoli utrzymać się całej grupie w dobrym stanie psychicznym oraz zmobilizuje do nie poddawania się w trudnych momentach. Wszystkie osoby będą mogły zobaczyć, że nie są w tym same, a ogłoszenia o pracę dla osób z grupą inwalidzką są trudne do odnalezienia.

Urząd pracy a ogłoszenia o pracę dla osób z grupą inwalidzką

Bardzo ważna role w dawaniu ogłoszenia o prace dla osób z niepełnosprawnością pełnią urzędy pracy. Pracodawcy bardzo często wysyłają do nich oferty dla osób z niepełnosprawnościami. Dlatego warto zarejestrować się w takim urzędzie, bo nie tylko usprawni to proces poszukiwań, ale też zwiększy szanse na dostanie danej pracy. Zobacz https://poltalento.pl/