W jaki sposób przekształcić firmę w organizację?

Niezwykle często przed przedsiębiorcą posiadającym jednoosobową spółkę gospodarczą – głównie przed tym, jakiego biznes zaczyna prężnie się rozwijać – jawi się problem, czy nie wygodniej będzie przeobrazić swą działalność w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Istnieją trzy metody na sfinalizowanie takiej zamiany swojej działalności:
1) Uformować zupełnie nową jednostkę, jaka przejmie
uprzednią firmę;
2) Aportować firmę do organizacji;
3) Przeobrazić działalność w organizację na podstawie art. 551 § 5 Kodeksu spółek handlowych.

Toteż – jak przekształcić działalność w spółkę?

Takie przekształcenie działalności nie bywa jednakże wcale aż tak proste – wywołuje moc wydatków i może przebiegać nawet kilka miesięcy. Dobrze w związku z tym przyszykować się na niemały koszt i uzbroić się w cierpliwość… .

A w związku z tym kolejno. Najpierw należy przyrządzić projekt przeobrażenia firmy w spółkę z o.o. Najistotniejsze, by w tego rodzaju pliku została zawarta weryfikacja majątku przedsiębiorstwa na czas jego przekształcenia. Dowód tego typu powinien zaakceptować notariusz, potem trzeba przekazać go kompetentnemu weryfikatorowi, który w czasie dwóch miesięcy musi dokument ów zbadać.

W dalszej kolejności trzeba stworzyć deklarację o przeobrażeniu, odpisać regulamin organizacji, określić wartość majątku właściciela i również przygotować sprawozdanie skarbowe dotyczące ostatniego miesiąca firmy, wszystko opatrzone odpowiednią datą.

Z kolei, po zatwierdzeniu programu, trzeba mianować organy organizacji (zwłaszcza zarząd, jaki da radę funkcjonować nawet jednoosobowy) plus podpisać czyn założycielski. Później trzeba zameldować się w KRS plus przejść odpowiednią procedurę.

jak przekształcić działalność w spółkę


Ostatnim krokiem przekształcenia jednoosobowej działalności w organizację będzie wykreślenie jej z systemu Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej. I skończone!