Zbiórki internetowe- sposób na pomoc i spełnianie marzeń

Crowdfunding, czyli internetowe zbiórki stają się coraz popularniejsze. Osoby posiadające kanały w serwisie Youtube  proszą o pieniądze na rozwój swojej działalności, osoby przewlekle chore- na leki lub rechabilitację, inni na wymarzone wesele czy remont domu. Sami decydujemy, komu pomagamy i jaką kwotę chcemy na to przeznaczyć. Co warto wiedzieć o zbiórkach internetowych?

Zbiórki internetowe- skąd się wzięły?

Pierwszy portal Internetowy, który umożliwiał zbiórkę pieniędzy w Internecie, powstał w 2000 roku. Była to jednak strona przeznaczona wyłącznie dla zespołów muzycznych, które mogły dzięki niej finansować swoją działalność- opłacać trasy koncertowe, wydawać płyty czy kupować sprzęt. zbiórki internetowePierwsza platforma, która proponowała zbiórki internetowe dla każdego powstała w 2008 roku w Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później portale crowdfundingowe zaczęły powstawać w Europie.

Jak zorganizować zbiórkę Internetową?

Jest to banalnie proste. Wystarczy założyć konto na portalu, który organizuje zbiórki internetowe, wprowadzić swoje dane, krótki opis, na co i dlaczego zbieramy- i gotowe. Zbierać pieniądze możemy na każdy cel, który jest zgodny z prawem. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wypromowanie  naszej zbiórki. Najlepiej wysłać naszym znajomym link do zbiórki oraz udostępnić go na tablicy na Facebooku. Możemy również założyć fanpage zbiórki- dzięki temu dotrzemy do większej liczby potencjalnych darczyńców. Promocję naszej zbiórki najlepiej kierować do osób między 25 a 34 rokiem życia- według badań to oni najchętniej wpłacają pieniądze na zbiórki internetowe.

Największe sukcesy crowdfundingoweeuro-870757_960_720

Wiele osób zakłada zbiórki internetowe, aby zrealizować swój pomysł na biznes. Młodzi przedsiębiorcy i wynalazcy zbierają środki, aby wprowadzić w życie wymyślone przez siebie innowacje. Wielu z nich osiąga sukces i wprowadza na rynek swoje produkty. Oto najbardziej spektakularne sukcesy zrealizowane dzięki zbiórkom internetowym:

  • 3Doodler- pióro, które pozwala na rysowanie obiektów przestrzennych, wykorzystując materiały stosowane w drukarkach 3D
  • Pebble- pierwszy smartwatch na rynku
  • Oculus Rift- gogle do wirtualnej rzeczywistości