Cenisz czas i spokój? E-learning na ratunek

http://welearning.pl/

Każdy z nas miał lub ma problem z tym, że trzeba jeździć po różne usługi. Stąd też ostatnio bardzo mocno zyskują na popularności sklepy internetowe, serwisy, które proponują konsultację np. z dietetykiem online i tak dalej.
Dlaczego by więc nie przenieść nauki do internetu?
E-learning jest całkiem nową, ale niezwykle cenną opcją. Możemy siedząc w domu, wygodnie przed komputerem uczyć się zupełnie tak jak na wykładach na uczelni, bądź w szkole. Jest to wygodniejsze i dla nauczyciela, i tak samo dla ucznia, bowiem komu się chce wstawać wcześnie rano, biec szybko na autobus, i jeśli uda nam się zdążyć, to jechać pół godziny albo i dłużej na uczelnię? I po co to wszystko? Aby się uczyć. Jaka więc jest różnica w nauce stacjonarnej, a tej przez internet?
E-edukacja cechuje się tym, że nie goni nas czas. Przykładowo, chcemy się nauczyć programowania i mieć jakiś certyfikat. Włączamy więc komputer, siadamy wygodnie z kawą, wchodzimy na platformę nauczania, i możemy w spokoju się uczyć. Najczęściej tego typu platformy oferują stały kontakt z nauczycielem, czy specjalistą, poprzez połączenie głosowe, lub wideo. Nie można więc powiedzieć, że e-nauczanie jest bardzo podobne do uczenia się samemu z książek. Zawsze możemy pytać o wszystko nauczyciela.
Tak naprawdę jedyne, co różni e-learning, a naukę stacjonarnie w szkole, to to, że nie jesteśmy zmuszeni płacić za bilety na autobus, bądź paliwo do samochodu.
Dodatkowo – każde badania, na osobach które uczą się w razem, w grupach (model szkolny) i indywidualnie (model domowy), wykazują że człowiek jest w stanie przyswoić dużo więcej wiedzy, a i to w szybszym czasie, jeśli uczy się indywidualnie.
Tak więc oszczędzamy czas, pieniądze, a może coś jeszcze?
Dla niektórych to może być najważniejszym elementem nauczania online – spokój. Nie rozpraszają nas inne osoby, skupiamy się wyłącznie na nauce. Zawsze oczywiście możemy porównać swoje wyniki z innymi na danej platformie, porozmawiać z osobami, które także uczą się w ten sposób. Jednak to my o wszystkim decydujemy. I to właśnie jest istotą nauki.