Zdolność kredytowa – w dużym uproszczeniu – to zestaw cech i czynników, które banki biorą pod uwagę  przy udzielaniu kredyty gryfino. Im „więcej” masz, tym łatwiej pożyczyć. Nieco szerzej tę definicję przedstawia Biuro Informacji Kredytowej, popularny BIK, aby bank wiedział, czy ufać swoim klientom, czy nie. Banki analizują wypłacalność, dzieląc je na dwie kategorie: analizę ilościową i jakościową.

Uporządkuj swoje finanse

Każdy klient ubiegający się o kredyty gryfino musi najpierw uregulować swoje zobowiązania finansowe. Mowa  o kartach kredytowych, a także debetach na rachunkach. Warto też spłacać pożyczki zaciągnięte w firmach pożyczkowych. To z pewnością pokaże bankowi, że klient ma możliwość szybkiej spłaty zadłużenia i robi to bardzo sumiennie.

kredyty gryfino

Historia kredytowa- im lepsza, tym lepiej

Banki uznają to za znacznie korzystniejsze dla tych, którzy mogą pochwalić się dobrą historią kredytową. Nie da się jej zmienić w kilka dni, dlatego warto  o to wcześniej zadbać. Co to znaczy? Wszystkie kredyty gryfino musisz regulować terminowo, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Wszelkie opóźnienia zostaną odnotowane w bazie BIK, co może wpłynąć na nasz wizerunek w oczach banku. Co ciekawe, banki przychylniej patrzą na klientów z historią kredytową niż na klientów ubiegających się o kredyty gryfino po raz pierwszy. Zaletą byłoby posiadanie innych produktów finansowych, np. depozytów, w banku, w którym staramy się o  kredyty gryfino. Wskazane jest również założenie konta w konkretnym banku i przelewanie tam dochodów z pensji. Dowiedz się więcej tutaj: https://ekspertkredytowy.szczecin.pl/kredyty-gryfino/