Naprawa palet euro

Drewniane europalety to najpopularniejsze rozwiązanie w transporcie produktów. Charakteryzują się przede wszystkim trwałością i niską ceną, stąd tak często i chętnie są wykorzystywane. Wysoce eksploatowane, narażone są często na uszkodzenia lub zużycia. Co za tym idzie, mogą stać się niestabilne i konieczna może okazać się naprawa palet euro.

 

Naprawa palet euro

 

Po co dbać o stan techniczny palet?

Oto powody, dla których warto dbać o palety:
dobry stan techniczny palet zapewnia produktom bezpieczny transport.
zły stan techniczny zwiększa ryzyko wypadku, przez co zagrożone są osoby, które przy paletach pracują.
palety w dobrym stanie zmniejszają zanieczyszczenie magazynu, nie powodując odpadów w postaci odłamków lub trocin.
dobrej jakości palety znacząco ograniczają ryzyko uszkodzenia maszyn. Podatne na zacięcia zautomatyzowane systemy magazynowe, mogą nie być w stanie uchronić się przed negatywnym wpływem złej jakości palet na ich pracę.
Warto jest zadbać o funkcjonalność palet, które często poddawane są ogromnym, kilkutonowym obciążeniom. Nawet korzystając z podnośnika paletowego, należy sprawdzać, czy nie jest wymagana naprawa palet euro lub ich wymiana.

 

Naprawa palet euro, czy wymiana?

W zależności od rodzaju i stopnia uszkodzenia, wyjścia są różne. Jeżeli wymiany wymagają jedynie deski, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest naprawa palet euro, gdyż koszt takiej naprawy jest znacząco niższy od wymiany. Takie rozwiązanie jest również korzystne dla środowiska. W przypadku poważnych uszkodzeń, którym nie pomoże nawet naprawa, niestety konieczna będzie wymiana palety.

 

Więcej sprawdzisz na https://lukpal.pl !