Proszki do pralni

Pranie to czynność, która zna każdy człowiek. Niejednokrotnie jest tak, że substancje chemiczne jakie zawierają proszki do pralni, są szkodliwe dla użytkownika i powodują liczne reakcje alergiczne. Wiele osób cierpi na różnego rodzaju alergie, co zalicza się do chorób cywilizacyjnych dwudziestego pierwszego wieku. Jak im zapobiegać i jak wybierać odpowiednie dla nas proszki do pralni.

Reakcje alergiczne

Pierwsze objawy reakcji alergicznej na proszki pojawiają się po około 15 minutach po kontakcie ze skórą. W wyniku reakcji alergicznej na proszki do pralni dochodzi do stanu zapalnego skóry. Towarzyszy mu charakterystyczne uczucie swędzenia i pieczenia. Po czasie w miejscu podrażnienia mogą występować pęcherze wypełnione płynem, których w żadnym wypadku nie można przekłuwać. Uczulenie na proszki do pralni to reakcja alergiczna, która angażuje układ odpornościowy do stymulacji odczynu zapalnego. Głównym źródłem alergii na proszki do pralni są zawarte w nich konserwanty oraz substancje zapachowe. Co należy zrobić kiedy reakcja alergiczna już wystąpiła? Ważne jest zachowanie spokoju oraz zabezpieczenie miejsca podrażnionego zimnymi okładami, oraz jeśli poszkodowany posiada, zażyć leki odczulające. Kiedy objawy alergii na proszki do pralni są bardzo poważne, należy wezwać pogotowie ratunkowe.

Detergenty do prania

Środki chemiczne dla alergików

Takie proszki do pralni mają jedną wspólną cechę — są hipoalergiczne. Oznacza to, że ich skład jest obojętny dla ludzkiego organizmu oraz są wolne od powszechnie znanych alergenów mogących wywoływać reakcje alergiczne organizmu.

Dowiedz się więcej na https://crmc.pl/produkty/srodki/!