Torby non woven – rewolucyjne rozwiązanie 

Torby non woven to alternatywa dla popularnych, bawełnianych toreb. Charakterystycznym dla toreb wykonanych z materiału non woven jest brak splotu. Budowa włókien torby non woven przypomina strukturę włókna szklanego. Pasma przebiegają w różnych kierunkach, niektóre włókna są długie inne krótkie, dzięki czemu torba może unieść duży ciężar przy stosunkowo małej masie. 

torby non woven 

Materiał non woven

Torby non woven wykonywane są z lekkiego ale wytrzymałego polipropylenu, który nazywany jest również fizeliną. Na pierwszy rzut oka materiał ten przypomina nieco plastik i niekoniecznie kojarzy nam się z naturalnym produktem. Jednak torby non woven wyrabiane są z celulozy co ma wpływ na ich ekologiczność.

Właściwości torby non woven

Największą zaletą toreb wykonanych z polipropylenu jest przede wszystkim niska cena, w porównaniu do toreb bawełnianych. 

torby non woven

Torby non woven i inne zalety: 

  • wysoka odporność na wilgoć
  • elastyczność
  • nadają się do recyklingu
  • lekkość
  • wytrzymałość
  • zajmują mało miejsca po złożeniu

Non woven jako gadżet reklamowy

Coraz częściej torby non woven można spotkać jako gadżet reklamowy marki, albo po prostu jako alternatywa opakowania. W ujęciu reklamowym decydując się na torbę z ekologicznego materiału non woven wpływa to pozytywnie na wizerunek marki.

Torby non woven dla każdego

Torby non woven to propozycja dla najbardziej wymagających. Sprawdzają się świetnie w domu, na zakupach czy w pracy, są lekkie, praktyczne, estetyczne i funkcjonalne, a wszystko to z wykorzystaniem materiałów całkowicie bezpiecznych dla środowiska.