Zakładanie spółek

Czyny nieuczciwej konkurencji

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem, a często jedna zła decyzja może poprowadzić nas do wielkich strat finansowych. Z tego powodu, od jakiegoś czasu stało się popularne zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Zapewnia ona spore bezpieczeństwo, a jej założenie jest znacznie prostsze. 

Zalety takiej formy przedsiębiorstwa 

Zakładanie spółek z.o.o. ma duże plusy, a jedną z nich zdecydowanie są mniejsze zobowiązania. Działa ona jak odrębna osoba prawna, więc gdy taka firma wpląta się w długi, jej wspólnicy ponoszą odpowiedzialność tylko za to co do niej wnieśli. Kolejnym atutem zdecydowanie będzie to, że możemy ją założyć i nie ponosimy dużych kosztów, wystarczy spisać umowę, zarejestrować spółkę i wnieść swój wkład. Warto zwrócić uwagę na to, że możemy uniknąć wydawania pieniędzy na spisywanie aktu notarialnego i zarejestrować taki biznes przez internet. Kolejną rzeczą będzie zdecydowanie niski kapitał zakładowy — minimalny wynosi 5000 zł. Możemy również założyć spółkę jednoosobową bez wspólników, możliwości jest więc wiele.

zakladanie spółki 2

Wady spółki z.o.o

Zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością ma też swoje wady. Mimo że możemy taką firmę założyć przez internet, nie jest to dostępne dla każdego, a umowa w formie aktu notarialnego może utrudnić formalności. Jej minusem jest również konieczność prowadzenia pełnej księgowości. Jest to trudne zadanie, szczególnie gdy nie mamy wystarczającej wiedzy i często zmusza nas to do zatrudnienia księgowej.