Jeśli są Państwo uczestnikami realizacji projektu budowlanego i w Państwa firmie rozważana jest kwestia wyboru metodyki zarządzania inwestycją, zachęcamy do zapoznania się z technologią BIM. Metodyka BIM, czyli inaczej Building Information Modeling, to jedna z bardziej nowoczesnych metod zarządzania projektami budowlanymi na polskim rynku, która nie została wystarczająco rozpropagowana — stąd ograniczone pole zaufania ze strony inwestorów czy projektantów. Jednak budownictwo BIM wraz z biblioteki Revit to nowa jakość, która znacznie ulepsza zarządzanie procesów projektowania budowli, ale też usprawnia przepływ informacji pomiędzy uczestnikami projektu. 

Technologia specjalnie dla projektantów

W metodyce BIM, związanej z biblioteki Revit, wszystkie oczekiwania i wymagania dotyczące zbierania informacji o projekcie budynku są przekazywane bezpośrednio do projektanta. Dzięki klasycznemu podejściu to właśnie projektant jest pierwszym inicjatorem zmian w modelu — jako pierwszy wprowadza niezbędne dane do cyfrowego modelu, które w dalszych procesach realizacji są przetwarzane i wykorzystywane przez resztę interesariuszy projektu. Projektowanie modelu za pośrednictwem technologii BIM oraz biblioteki Revit gwarantuje przewagę rynkową nad innymi projektami oraz umożliwia realizację projektu w możliwie najwyżej jakości.
Biblioteki revit

Korzyści bibliotek Revit

Przygotowanie dobrych biblioteki Revit może okazać się fundamentem pod dalsze procesy projektowania oraz realizacji inwestycji, gdyż projektanci mogą uzupełnić bibliotekę o dodatkowe zasoby, wstawiając gotowe elementy biblioteczne takie jak np. okna, drzwi, lampy bezpośrednio do swojego modelu oraz wykorzystać informacje zawarte w obiektach. Biblioteki Revit przyśpieszają projektowanie, pozwalają na uniknięcie wielu błędów oraz detekcję kolizji, ale również ułatwiają kontrolę nad opracowywanym modelem.

 

Chcąc odnaleźć technologię, która usprawni Państwa proces projektowania modelu budowli, ale jednocześnie będzie przy tym rentowna i wysokiej jakości — warto zapoznać się z informacjami o technologii BIM na stronie internetowej: https://bimup.tech/bim-dla-producentow-w-revit/!