Dezynsekcja Kraków

Dezynsekcja kraków to profesjonalna usługa z zakresu ochrony przed szkodnikami. Pomaga uporać się z insektami, takimi jak pluskwy, mole, karaluchy, a także korniki, pchły lub szerszenie i osy. Wykonana profesjonalnie jest w pełni bezpieczna dla człowieka. 

dezynsekcja kraków

Dezynsekcja Kraków – kto powinien ją wykonać?

Dezynsekcja Kraków jest wykonywana przede wszystkim przez przedsiębiorstwa spożywcze ze względu rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia o obowiązku regularnego przeprowadzania tej procedury w branży gastronomicznej. Z usługi korzystają również ośrodki wypoczynkowe oraz klienci prywatni. W przypadku bloków, kamienic i innych budynków wielorodzinnych dezynsekcja Kraków powinna zostać zlecona przez administrację. Istnieje ustawa, która zobowiązuje właściciela lub zarządcę nieruchomości do utrzymywania obiektu w odpowiednich warunkach sanitarnych. Dotyczy to przestrzeni wspólnych: klatek schodowych, piwnicy, zsypów na śmieci, korytarzy czy pralni. Utrzymanie higieny w mieszkaniach spoczywa na lokatorach. 

dezynsekcja kraków

Dezynsekcja Kraków – techniki


Likwidacja szkodliwych owadów oraz ich larw może zostać przeprowadzona różnymi technikami. Dezynsekcja Kraków odbywa się przy zastosowaniu następujących metod: 

  • chemicznej (środki owadobójcze o różnym stopniu toksyczności);
  • biologicznej (eliminacja insektów przez ich naturalnych wrogów);
  • fizycznej (ogień, gorące powietrze, promieniowanie);
  • mechanicznej (wyłapywanie i wytrzepywanie).

Dezynsekcja Kraków może również odbyć się w formie akaryzacji, czyli usunięcia roztoczy w hotelach, pensjonatach, akademikach lub przedszkolach.