Nie zapomnij o szyldzie!

Po co firmom szyldy?

Szyldy oraz różnego rodzaju banery są niezbędne w przypadku planowania utworzenia siedziby firmy. Nie jest istotne, czy zakładany jest sklep, czy też biuro, konieczne jest odpowiednie jego oznaczenie.

Co musi posiadać dobry szyld?

Szyld musi cechować się przede wszystkim trwałością i dobrą wytrzymałością na czynniki atmosferyczne. Powinien także być atrakcyjny dla przechodnia lub zaproszonego gościa, przyciągać wzrok, aby potencjalni klienci zechcieli wejść do środka, czuli, że są w miejscu profesjonalnym i godnym zaufania. Projektując szyld warto zwrócić się do profesjonalisty – grafika, który zadba o odpowiednią oprawę i dobrze zaprojektuje logo.

szyld banerowy

Jaki rodzaj szyldu wybrać ?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szyldów, które świetnie wyróżniają się nawet w zatłoczonych miejscach. Warto wybrać szyld semaforowy – odstaje on od ściany i ma ciekawy klimat, estetycznie wykonany z pewnością zwróci na siebie uwagę. Szyld kasetonowy również się sprawdzi, może to być szyld 3D z pleksi, można także zdecydować się na wersję grawerowaną i podświetlaną. Dobrym rozwiązaniem jest także duży i widoczny szyld banerowy, na którym można umieścić wiele informacji.

szyld kasetonowy

Szyld dobrym pomysłem na marketing

Marketing jest podstawą w przypadku prowadzenia działalności. Odpowiedni szyld także jest elementem marketingu, ponieważ może skutecznie przyciągnąć lub też odstraszyć klientów. Poza szyldem dobrym pomysłem jest zainwestowanie w ciekawe gadżety reklamowe, które można rozdać swoim klientom. Powinny one być wysokiej jakości i cechujące się użytecznością, by mogły pełnić swoje zadanie i były używane przez właścicieli. Dodatkowo dobrym pomysłem na wyjątkowo skuteczny marketing są akcje reklamowe i sponsorowane przeprowadzane w serwisach społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook czy Twitter. Pamiętając o tym z pewnością zadbamy o widoczność firmy i zdobędziemy mnóstwo nowych klientów.